slide 1
slide 1
slide 2
slide 2
slide 3
slide 3
slide 4
slide 4
previous arrow
next arrow

ROD – HAR s.r.o., – výroba a montáž drevených šindľov

Vitaje na stránke spoločnosti ROD – HAR s.r.o.

Sme firma s viac, ako 25 ročnou tradíciou vo výrobe a montáži šindľovej krytiny. Kvalita našej práce je garantovaná dlhoročnými skúsenosťami, využívaním prvotriedneho materiálu a rokmi overenými technologickými postupmi. Zabezpečujeme komplexné služby, – nielen výrobu, ale aj samotnú montáž šindľov a ďalšie služby s tým spojené.

Pôsobíme na území Slovenskej repupliky i v zahraničí. Počas nášho pôsobenia na trhu sme zrekonštruovali mnohé objekty sakrálnej architektúry po celom území Slovenska zaradené do kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo je drevený šindeľ ?

Drevený šindeľ môžeme označiť ako históriou overenú strešnú krytinu. V minulosti boli vďaka dostupnosti kvalitného dreva v našich lesoch takmer všetky strechy na obydliach, či hospodárskych budovách na vidieku – hlavne v horských oblastiach pokryté práve dreveným šindľom.

Dodnes môžeme jeho krásu obdivovať na mnohých historických budovách – hlavne na sakrálnych stavbách – drevených kostolíkoch, kaplnkách, na hradných budovách, ale tiež v skanzenoch, vyhliadkových vežiach, či na najrôznejších rekreačných zariadeniach.

V súčasnosti nachádza šindeľ uplatnenie hlavne pri rekonštrukciách historických stavieb. Využíva sa však i pri zakrývaní drevostavieb, zrubových domov alebo objektov, kde si majitelia zakladajú na prírodných a ekologických materiáloch.

Pozrite si naše pracovné postupy, výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.

Potrebujete poradiť?

Máte záujem o rekonštrukciu Vašej šindľovej strechy? Neviete, či je šindeľ vhodný aj pre Vašu chalupu? Máte záujem o cenovú ponuku? Neváhajte a spýtajte sa nás. Určite Vám odpovieme.